Wykręć sobie bilet!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

bp-logo-strap-266Czy z jazdy na rowerze można mieć coś więcej niż tylko nabite kilometry i kondycję? jasne! Zobaczcie sami:

Niektóre korzyści z dojeżdżania do pracy czy ogólnie jazdy rowerem są oczywiste – lepsza kondycja czy lepszy humor przez unikanie korków. Nad innymi niektórzy musieliby się dłużej zastanowić jak np zwiększone poziomy endorfin wydzielanych przez nasz organizm podczas wysiłku nie jest już tak oczywiste. Ja tak od siebie dodałbym jeszcze satysfakcję z tego że robimy coś dla siebie i świata. Lecz okazuje się że na tym nie koniec.

Miasto Wrocław wraz z organizacją Better Points promują zdrowy i ekologiczny tryb życia. Jak to działa? Instalujemy aplikację (potrzebujemy telefon z androidem lub IOS i obsługą GPS) przy jej pomocy rejestrujemy nasze aktywności takie jak właśnie jazda na rowerze czy nawet zwykły spacer ale liczyć będzie  się także korzystanie z komunikacji miejskiej czy wspólne dojazdy do pracy jednym autem, generalnie wszystko to co ogranicza emisje CO2. Za każdą taką aktywność otrzymujemy punkty(max 2x za aktywność danego typu w ciągu dnia) dodatkowo są bonusy dzienne, tygodniowe i miesięczne oraz za udostępnianie naszych osiągnięć na FB. Co możemy zrobić z punktami? To to jest właśnie najlepsze! Dostaniemy za nie realne nagrody, ja odebrałem bilet do aquaparku, można też przekazać zdobyte punkty na cele dobroczynne. Z polskich organizacji jest np WOŚP mamy też kilka międzynarodowych jak Amnesty International.

Jak dla mnie świetny sposób na promowanie zdrowego i ekologicznego trybu życia i inne miasta powinny o czymś takim również pomyśleć.